A7A5 (een door de VS en het VK gesanctioneerde stablecoin) is deze week gewoon te vinden op een van de grootste cryptoevents ter wereld. De Russische roebel gekoppelde token A7A5 verscheen als platinum sponsor op het podium van TOKEN2049 in Singapore, compleet met eigen stand en personeel in bedrijfsshirts. Het project, dat gelinkt is aan defensiebedrijven uit Rusland, wordt beschuldigd van het helpen ontwijken van Westerse sancties.
Crypto is verkrijgbaar bij Bybit
Controversiรซle aanwezigheid midden op het wereldtoneel
Hoewel A7A5 al in augustus op de zwarte lijst kwam te staan van Amerikaanse en Britse autoriteiten, stond het begin oktober gewoon vermeld als een van de belangrijkste sponsors van TOKEN2049. Het event, dat meer dan 25.000 bezoekers trekt en sprekers als Donald Trump Jr. en topfiguren uit de sector ontvangt, zag zich pas genoodzaakt in te grijpen toen Reuters opheldering vroeg.
Na die vragen verdwenen alle vermeldingen van A7A5 van de website en werd de geplande toespraak van directeur Oleg Ogienko geschrapt. Toch was het team nog fysiek aanwezig en sprak Ogienko met media aan de zijlijn van het event.
โWe zijn al meerdere keren gesanctioneerd, maar alles wat we doen is legaal volgens de regels in Kirgiziรซ,โ aldus Ogienko.
Miljarden aan transacties ondanks sancties
Sinds de lancering in januari is A7A5 goed voor meer dan $70,8 miljard aan handelsvolume. Volgens blockchainanalysebedrijf Elliptic komt het merendeel van de transacties uit Aziรซ, Afrika en Latijns Amerika. De vraag naar het token lijkt alleen maar toe te nemen: het aantal dagelijkse transacties is in de afgelopen maand verdubbeld.
Hoewel Westerse overheden hun grip proberen te verstevigen op de wereldwijde cryptomarkt, laat dit voorbeeld zien dat sancties niet overal direct effect hebben. Singapore en Hong Kong hebben vooralsnog geen maatregelen genomen tegen de betrokken bedrijven. Juridisch gezien kan de VS ook geen actie ondernemen als er geen Amerikaanse partijen bij betrokken zijn.
A7A5 wordt vooral gebruikt voor grensoverschrijdende betalingen tussen Russische bedrijven en hun handelspartners.
โEr zijn genoeg landen die met Rusland blijven handelen, en velen gebruiken onze stablecoin. Dat gaat om miljarden,โ aldus Ogienko.
Meer informatie en het volledige rapport van Reuters lees je hier.
[sc name=”Bybit”][/sc]