Blockchain Stories
Terraform curator klaagt Jump Trading aan voor $4 miljard
Nieuws

Terraform curator klaagt Jump Trading aan voor $4 miljard

Start met €10 gratis crypto bij Bitvavo en handel €10.000 gratis

Start nu

De curator die verantwoordelijk is voor de afwikkeling van Terraform Labs sleept Jump Trading voor de rechter. Volgens de aanklacht profiteerde Jump niet alleen van het uiteenvallen van TerraUSD en Luna, maar hielp het bedrijf ook actief mee aan de instorting. De schadeclaim? Een schokkende $4 miljard.

Crypto is verkrijgbaar bij Bitvavo en Bybit.

Jump zou geheime deals hebben gesloten met Terraform

Volgens de rechtszaak, die werd aangespannen door de door de rechtbank aangestelde planbeheerder, sloot Jump al vanaf 2019 geheime overeenkomsten met Terraform Labs. Hierdoor kreeg de handelsfirma miljoenen Luna tokens voor slechts $0,40 per stuk, terwijl de prijs op de markt later boven de $110 uitkwam. Jump verkocht vervolgens massaal, met naar schatting $1 miljard winst tot gevolg. Dit alles bleef volgens de curator volledig buiten het zicht van het publiek en toezichthouders, meldt WSJ.

In mei 2021 verloor TerraUSD voor het eerst zijn dollarpeg. Jump kocht toen in stilte grote hoeveelheden op om het vertrouwen in het algoritme te herstellen. Het publiek kreeg te horen dat het systeem zichzelf had hersteld, terwijl het in werkelijkheid door Jump kunstmatig werd ondersteund.

50.000 Bitcoin zonder contract overgemaakt

De aanklacht stelt dat er later ook bijna 50.000 Bitcoin werd overgedragen aan Jump door Luna Foundation Guard, zonder enige schriftelijke afspraken. Die reserves waren bedoeld om TerraUSD te beschermen tegen nieuwe crashes. In plaats daarvan gingen ze volgens de curator richting Jump, zonder duidelijk plan of verantwoording.

Ook zou Jump geprobeerd hebben om andere handelsfirma’s te overtuigen om Terraform te redden, maar die gesprekken lekten uit en werden tegen het project gebruikt door concurrenten. Dat leidde volgens de aanklacht tot nog meer druk op zowel TerraUSD als Luna. De bredere marktdruk op bedrijven als Terraform past binnen een reeks juridische stappen, zoals ook te zien bij de recente zaak rond investeerder Yida Gao.

Jump ontkent alle beschuldigingen. Een woordvoerder noemt de rechtszaak “een wanhopige poging van Terraform om zichzelf schoon te praten” en stelt dat het bedrijf zich krachtig zal verdedigen. Over Kanav Kariya, de voormalig cryptobaas van Jump die vorig jaar vertrok, is verder geen commentaar gegeven.

In totaal is er tot nu toe zo’n $300 miljoen aan activa teruggevonden voor de schuldeisers. De zaak is aangespannen bij de federale rechtbank in Illinois.

Wil jij altijd op de hoogte blijven van het laatste crypto nieuws? Volg ons dan gratis op Google Nieuws.

20% cashback met de Bybit Card, tot $40 bonus en 10% korting op fees

Bybit EU heeft haar Bybit Card in Europa gelanceerd, waarmee je bij meer dan 90 miljoen winkels kan betalen met je crypto, inclusief een 10% cashback. Om dit te vieren hebben zij een speciale promotie:

  • 20% cashback op al je aankopen tot $200 met de Bybit Crypto Card (meer informatie en voorwaarden)
  • 10% korting op de handelskosten (30 dagen geldig, zichtbaar tijdens registratie)
  • Tot $40 bonus na storting van $400 (meer informatie en voorwaarden)

Alle bovengenoemde bonussen zijn deze maand tegelijkertijd geldig.

Bybit beschikt over een MiCAR licentie en mag officieel in Europa opereren onder de nieuwe regels.

Om aanspraak te maken op de $40 is een storting van minimaal $400 vereist. Bij een storting van minimaal $100 ontvang je $20 (ongeveer €18,50). Alle gebruikers ontvangen de 10% korting op de handelskosten (geldig voor 30 dagen). De 20% cashback met de Bybit Card moet eerst geactiveerd worden.

Bybit heeft wereldwijd meer dan 70 miljoen gebruikers en meer dan 2 miljoen Bybit Card gebruikers. Registreer een account via onderstaande knop en profiteer van de welkomstbonus. Je vindt de voorwaarden op de actiepagina.

Gerelateerde berichten

Van $6 naar $4 miljard: Hyperliquid ziet kapitaal wegstromen

Matt

Bitcoin raakt $89K, maar keert terug naar $88K: wat nu?

Klaas Koop

Bybit opent weer de deuren in het VK via FCA compliant route

Pieter de Haan

Deze website maakt gebruik van cookies om uw ervaring te verbeteren. We gaan ervan uit dat u hiermee akkoord gaat, maar u kunt zich altijd afmelden als u dat wenst. Accepteer Lees meer

Nieuws
Koersen
Kopen
Gratis Crypto
Menu